Viljandimaad tabas arvutiviiruste laine

05. november 2001, 08:11

Neljapäeva hommikul tabas Viljandi maakonna arvuteid viiruselaine, mis muudab kompuutri konfiguratsiooni faile ja saadab ennast meili teel edasi, kirjutab Sakala.

Viljandi maavalitsuse infotalituse juhataja Kaupo Kase ütles, et neljapäeval tuli maavalitsusse viirust kandvaid kirju tavalise kümmekonna asemel 61.

?Nad jäid kõik niinimetatud tulemüüri taha kinni, aga kui nad sealt e-postkastideni läbi pääseksid, oleks katastroof,? lausus Kase.

Kase sõnul tuli enamik viirusi maavalitsusse Kärstna koolist.«Ka mitmest teisest maavalitsusest saadeti mulle märgukiri, et tehke seal pisikupesas tõrjet.»

Kärstna põhikooli direktor Anu Roht tunnistas, et teab arvutiviirustest suhteliselt vähe. Samuti oli talle eile üllatuseks, et Kärstna koolist juba teist päeva võõrastesse arvutitesse viirusi tuleb.

?Meie arvutiõpetaja on iseõppija,? rääkis Roht. ?Arvutite hooldamisega ei tegele praegu ükski firma, kuid selles suunas käivad vallal läbirääkimised.?

Aktsiaseltsi Matti Bürootehnika müügijuhi Juhan Siimeri arvates on viirustelaine pidev, kuid viimasel ajal on see veelgi tugevamaks muutunud.

?Kui võrrelda viirusetõrjeprogrammide müüki eelmise aasta sama perioodiga, on see kolmandiku võrra tõusnud,? lisas Siimer.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing