EVEA Panga hoiustajad saavad täiendavalt tagasi 73 miljonit krooni

08. november 2001, 13:45

Pankrotistunud EVEA Panga hoiustajatest võlausaldajad saavad hiljemalt jaanuari keskpaigaks tagasi oma nõuetest veel 15 protsenti ehk kokku 73 miljonit krooni, ütles EVEA Panga pankrotihaldur Maidu Kaasik.

Eelmise aasta lõpus ja selle aasta algul maksti EVEA Panga hoiustajatele üle 230 miljoni krooni ehk 50 protsenti hoiuste kogusummast. EVEA Pangas on kaitstud nõudeid 466 miljoni krooni eest.

?Raha väljamaksmiseks on olemas,? kinnitas Kaasik. ?Kas väljamakseid jõuab teha veel selle aasta lõpus, sõltub tehnilistest probleemidest, sest ligi 5000 võlausaldajat peavad Hansapanka füüsiliselt kohale minema.? Hiljemalt jaanuari keskpaigaks on raha välja makstud, lubas Kaasik.

EVEA pankrotitoimkonna esimehe, rahandusministeeriumi nõuniku Madis Üüürikese prognoosi kohaselt on EVEA Panga hoiustajatel järgmise aasta keskel lootust saada tagasi veel viis protsenti nõuete kogusummast.

Madis Kaasiku andmeil on panga varast jäänud müümata veel väike osa laenuportfellist. ?Nõuetevaidlustest on kohtutes pooleli kaks väikest nõudevaidlust,? lisas Kaasik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing