Maailma lennundussektori mõõn kandus Eestisse

14. november 2001, 08:12

Pärast septembris toime pandud terroriaktsioone USAs lennundussektorile avaldunud negatiivne mõju on kandunud edasi mitmetele Eesti ettevõtetele, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Reisijate arv on pärast 11. septembri sündmusi mõnevõrra langenud, kuid samas pole see langus olnud drastiline,? märkis Estonian Airi pressiesindaja Raimond Made.

Estonian Air oli sunnitud septembris tõstma 3-5 protsendi võrra piletihindu, sest lennufirmade kindlustusmaksed tõusid tunduvalt.

Samas märkis Made, et esmaspäeval New Yorgis toimunud järjekordne lennukatastroof Estonian Airile täiendavaid muutusi kaasa ei too, ka ei kavatse lennufirma seetõttu läbi viia täiendavat lennukite kontrolli. ?Kasutame teist tüüpi lennukeid, ega näe seetõttu põhjust alustada eraldi kontrolli.?

Seda, kas järjekordne lennuõnnetus toob endaga kaasa ka reisijate arvu vähenemise ning muutused piletihindade osas, pidas Made vähetõenäoliseks.

Tallinna Lennujaama pressiesindaja Sven Ratassepp märkis, et reisijate arvu langus on märgatav just suurtes rahvusvahelistes lennujaamades nagu Kopenhaagen, Ateena ja London, kus toimub tihe liiklus erinevatelt kontinentidelt pärit lennukompaniide vahel.

Samas on reisijate hulk Tallinna Lennujaamas langenud oktoobris aastaga 6,8 protsendi võrra, septembris oli vastav näitaja 4,8 protsenti madalam.

American Toursi direktor Ülle Turgani kinnitusel annab mõõnaperiood lennufirmade seas endast tunda ka reisibüroode ja turismifirmade hulgas.

?Pärast 11. septembrit oli üsna palju annulleerimisi,? lausus Turgan.

?Vahepeal hakkas nagu kõik jälle normaalselt minema, siis tuli SASi õnnetus Milanos, kus hukkus 106 inimest, ja nüüd uus New Yorgi õnnetus,? lisas ta.

Eile pärastlõunaks olid American Toursi kliendid ära ütelnud üheksa reisi ning üks inimene oli reisi marsruuti muutnud. Turgani hinnangul oli äraütlemiste põhjuseks viimane lennukatastroof. ?Ära jäetakse just puhkusereisid.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing