Eesti Põlevkivi vara pole Narva Elektrijaamade laenu tagatiseks

16. november 2001, 15:31

Eesti Energia ja NRG Energy kinnitavad, et Narva Elektrijaamade 49% osaluse erastamisega NRG Energyle ei kaasne ASi Eesti Põlevkivi varade pantimist Narva elektrijaamade renoveerimiseks võetava laenu tagatiseks, seisab ettevõtete ühises avalduses.

'Elektrijaamade renoveerimise finantseerimise dokumentatsiooni kohaselt Eesti Põlevkivi ei taga Narva Elektrijaamade laene. Seda ei võimalda ka Eesti seadusandlus, mis keelab tütarettevõttel tagada emaettevõtte laene,' ütles Eesti Energia juhatuse esimees Gunnar Okk.

'Sellist punkti, et laenu tagada ASi Eesti Põlevkivi varadega, ei ole olnud plaanis ja seda pole ka kusagil kirjas,' ütles NRG Eesti esinduse direktor Hillar Lauri. 'Laenu tagatiseks on Narva Elektrijaamade oma vara - hoonestusõiguse pant ning rahavood.'

AS Eesti Energia, AS Narva Elektrijaamad ja NRG Energy ning elektrijaamade renoveerimise finantseerimist korraldavad pangad Societe Generale, The Bank of Tokyo-Mitsubishi ja KBC N.V. alkirjastasid finantseerimise mandaadileppe 6. septembril käesoleval aastal Tallinnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing