Loomakaitsjad vastu jahiseaduse eelnõu paragrahvidele

20. november 2001, 14:33

Riigikogu keskkonnakomisjon kohtus oma tänasel koosolekul Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) juhatuse liikmetega, kes esitasid ettepanekud Riigikogu menetluses oleva Vabariigi Valitsuse algatatud jahiseaduse eelnõu (888 SE) paragrahvide muutmiseks.

ELS juhatuse liikmed on vastu eelnõu paragrahvile, mis tagab välisriigi kodanikele võimaluse jahikoera passita koera kasutamiseks jahil Eestis, sealhulgas ka koera katsetamiseks elusa uluki peal.

ELS on samuti vastu jahikoerte aastaringsele katsetamisele vangistuses elava jahiuluki peal, mis on loomadele füüsiliselt ja psüühiliselt piinarikas ning püünisraudade kasutamisele.

ELS juhatus andis keskkonnakomisjonile üle 600 allkirjaga kirja, milles väljendatakse teravat vastuseisu seaduseelnõu § 41 lg 4 suhtes, mis võimaldab aastaringselt jahimaakorralduskavaga määratud ja tarastatud jahikoerte katsetusaladel jahikoera katsetamist jahiulukit surmamata.

Keskkonnakomisjon kuulas ära ELS poolsed ettepanekud, mis komisjoni esimehe Arvo Haugi sõnul jõuavad kindlasti erinevate fraktsioonideni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing