Toll sõlmis politsei- ja piirivalveametiga sõlmisid koostöölepped

21. november 2001, 15:13

Täna kirjutati alla Tolliameti ja Piirivalveameti ning Tolliameti ja Politseiameti vahelistele vastastikuse koostöö kokkulepetele, teatas Tolliamet.

Koostöö eesmärk on lepingupoolte tegevuse kooskõlastamine ja selle efektiivsuse tõstmine, kulude vähendamine, dubleerimise vältimine kontrollimisel ning õiguserikkumiste tõkestamisel ja avastamisel.

Tolliameti peadirektori Rein Talviku hinnangul on koostööleppes uudne ja oluline üheaegse kontrolli põhimõte. Piiripunktides moodustatakse selleks piirivalve- ja tolliametnikest tööpaarid. Ametnikud võivad alati, sõltuvalt kohalikest tingimustest ja ressurssidest, teostada oma esmaseid ülesandeid iseseisvalt.

Toll ja piirivalve tegutsevad koos isikute ja transpordivahendite piiriületuste kontrollil, salakaubaveo tõkestamisel; samuti otsitakse taga isikuid ja transpordivahendeid. Poole kasutavad ühiselt ka registreid ja andmebaase.

Teine oluline moment on ametkondade ressursside parem jagamine ühiste eesmärkide saavutamisel. Lepinguosalised võitlevad kõik salaalkoholi, -sigarettide ja narkootikumidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing