Domina Ilmarines saab igalpool tasuta traadita internetti kasutada

23. november 2001, 10:34

Tallinnas Domina Ilmarine paigaldas esimesena Eestis tervet hotelli katva raadioside võrgu, mis võimaldab alates novembrist igast numbritoast, kohvikust ja fuajeest kasutada juhtmeta internetipüsiühendust.

Raadioside põhimõttel töötav teenus on nii hotelli klientidele kui külalistele tasuta. Hotelli paigaldatud saatja signaali püüab sülearvuti võrgukaart, missugused on paigaldatud kõikidele uutele arvutitele. Vanema arvuti korral on võrgukaarti võimalik ka hotellilt üürida.

Domina Hotels Resorts Balti regiooni IT arendusjuhi Kristjan Saare sõnul võidab raadiosidel töötav internet üha enam kasutajaid.

'Juhtmete puudumine teeb kasutaja töö mugavaks ning selle ühendus on kiire, võimaldades klientidel seega lõunalauas oma tööd jätakata. Samuti on see kasulik tellijale, kuna terviklik kaabeldus oleks kujunenud vähemalt viis korda kallimaks,' lausus Saar.

Domina Ilmarise nõupidamisteruum, Palmisalong, Garden Café ja kõik 47 kahetasandilist sviiti omavad 2 Mbit/s kiirust juhtmeta tasuta Internetiühendust. Raadiosaatja paigaldas 3K Group. Siiani on hotellid piirdunud numbritubades modemühenduste ning vaid valitud korrustel asuva raadiosidega.

'Ilmarine peaks Eestis olema üleüldse esimene maja, mis on vundamendist katuseni juhtmeta internetiühendusega kaetud. Sama projektiga teeme algust ka Leedu sõsarhotellis,' märkis Saar.

Domina Ilmarine kuulub rahvusvahelisse, nelja- ja viietärni hotelle ühendavasse hotelliketti Domina Hotels Resorts, mis tegutseb kokku viies riigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing