Eelarvekärbe sunnib paarikümmet ehituskava paremaid aegu ootama

23. november 2001, 08:26

Valitsus kustutas tuleva aasta riigieelarvest paarkümmend investeeringut, millest suuremad on loomsete jäätmete käitlemise tehase ehitus ja radaritornide püstitamine merepiirile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseministeeriumi avalike suhete osakonna juhi Ilona Leiva sõnul ei jää selle 20 miljoni kroonise kärpe tõttu piirivalve radarimastide ehitus ära.

?Otsime koostöös rahandusministeeriumiga lahendust. Näeme võimalust rahastada neid töid selle aasta summadest, mida saab tõsta 2002. aastasse,? märkis Leib. ?Piirivalve mereseiresüsteemi rajamine on pikaajaline projekt, mis ei tohi seiskuda.? Piirivalvel on juba sõlmitud leping firmaga, kes tarnib radareid Eestile.

Keskkonnaministeeriumi investeeringute realt tõmbas valitsus maha 20 miljonit krooni. ?Nüüd lükkub edasi kogu haldusala arhiivi rajamine,? ütles ministeeriumi pressiesindaja.

Teede-ja sideministeerium peab leppima sellega, et uuel aastal jääb ostmata 14 miljonit krooni maksev automaatne identifitseerimissüsteem, mis annab informatsiooni merel liikuvate laevade kohta. ?Asi rakendub edaspidi,? ütles ministeeriumi pressiesindaja Kuldar Väärsi.

Rahandusministeerium kahandas oma valitsemisalas nii Tallinna kui ka Tartu maksuameti hoone remondiraha ligi viie miljoni krooni võrra. Kapitaalremonti ootav Tallinna tolliinspektsiooni hoone jääb ilma 3,5 miljonist kroonist.

Valitsuse kärpimisplaani arutas eile riigikogu rahanduskomisjon, kes vaatas üle riigikogu saadikute ja fraktsioonide parandusettepanekud.

Koalitsiooni eesmärk on kinnitada tuleva aasta eelarve 19. detsembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing