Turismikonverents: välismaalane näeb Eesti võimalusi teisiti

04. detsember 2001, 16:24

Välismaalane näeb oma vaatevinklist eestlastest paremini, kuidas Eestis turismi arendada, ütles väikeettevõtja ja Pädaste mõisa kaasomanik Martin Breuer

Breuer ütles, et välismaalasena tabas ta ära Muhu saare ja Pädaste mõisa eripära, milleks on puhas õhk, vaikus, eraldatus ja võimalus aeg maha võtta.

Breuer tahab näha, et pikaajalises perspektiivis külastab Muhu saart aastas 400 000 inimest. Tema sõnul on Eestile oluline pikendada keskmise külastuse kestust. Seda on võimalik kõige paremini saavutada, kui Tallinnasse tulijad meelitada edasi Eesti maakohtadesse.

Nagu tänasel Turismikonverentsil ka varem on esile toodud, leidub ka Breueri meelest Eestis väikeseid detaile, mis turismi arenemisele negatiivselt mõjuvad. Konkreetse näitena tõi Breuer esile, et Saaremaa Laevakompanii ei aktsepteeri krediitkaardimakseid ja ei võimalda broneeringuid teha. Kõik sellised väikesed detailid aitavad luua või kummutada külalislahket ja sõbralikku mainet, ütles Breuer.

Arendamaks Muhu saart turistisihtkohaks on vaja infrastruktuuri väljaarendamist, investeeringuid vaatamisväärtustesse ning hooaja pikenemist. Tema sõnul tuleb investeerida arusaama, et Eesti ei ole kaunis mitte ainult suvel, vaid ka muudel aastaaegadel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing