Eestil kulub euroopaliku heaoluni 19 aastat

05. detsember 2001, 09:18

Eile Brüsselis kokku tulnud Euroopa Liidu rahandusministrid arutavad muu olulise kõrval ka Euroopa Komisjonis möödunud kuul valminud raporteid kandidaatmaade tegelikust järelejõudmisest ühenduse liikmesriikide majandusele, kirjutab Postimees.

Muu hulgas pakutakse juhtivatele kandidaatidele esimest korda poolametlikult projektsioone, kaua võtab aega Euroopa Liidule järelejõudmine - kui Küpros ja Sloveenia välja arvata, võtab see aastakümneid, Eesti puhul täpsemalt 19 aastat.

Täpsemalt eeldab esimene omalaadne Euroopa Komisjoni projektsioon, et aastaks 2020 on Eesti sisemajanduse kogutoodang (SKT) ühe elaniku kohta saavutanud 75 protsenti praeguse Euroopa Liidu keskmisest. Euroopa Liidu reeglite kohaselt loetakse mahajääjateks just piirkondi, mille SKT jääb alla 75 protsendi keskmisest tasemest.

Kui Eestil läheb 75 protsendini jõudmiseks 19 aastat, siis Küpros on selle piiri juba ületanud ning Sloveenia teeb seda aasta-paari jooksul.

Ungaril läheb aega 11 aastat, Tshehhil 15, Slovakkial aga juba 20 aastat. Ülejäänuil läheb aega juba põlvkonna jagu ehk enam kui 30 aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing