Rein Voog astub Tallinna volikogu esimehe kohalt tagasi

06. detsember 2001, 12:13

Rein Voog teatas äsja, et astub tagasi Tallinna linnavolikogu esimehe kohalt ning lahkub ka volikogu koosseisust, et anda võimalus neile, kes uut koalitsiooni toetavad.

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus ja volikogu fraktsioon on otsustanud, et Reformierakond lahkub koalitsioonist ning alustab uue koalitsiooni moodustamist, vajadusel ka Keskerakonnaga.

Tallinna Linnavolikogu esimees Rein Voog ütleb oma tänases avalduses, et aktsepteerib Reformierakonna liikmena sellist otsust.

'Samas pean märkima, et koalitsioon Keskerakonnaga ei ole lahendus Tallinna võimukriisile. Ma ei välista koostööd Keskerakonnaga tulevikus, kuid arvestades seda, et minu isiklikud põhimõtted ja vaated elule ning Tallinna arengule erinevad kardinaalselt neist, mida täna esindab Keskerakond, ei pea ma omalt poolt võimalikuks Keskerakonnaga ühes koalitsioonis olla.

Samas pean Tallinna linnapea praegusel kujul esitatud eelarvekava ka ise vastuvõetamatuks ning sellise eelnõu esitamist vastutustundetuks. Eelarvekavas pole järgitud varasemat volikogu otsust ? Tallinna eelarvestrateegiat, silmas pole peetud ka Tallinna vajadust stabiilse arengu ja pidevate investeeringute järele.

Sõltumata sellest, millised poliitilised jõud Tallinnas võimule saavad, loodan ma, et 2002. aasta eelarve võetakse vastu tervest mõistusest lähtuvalt ja järgmistest valimistest kaugemale ette mõeldes.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing