MicroLinki ärimüügi divisjoni tulemus jäi oodatule alla

10. detsember 2001, 11:11

ärimüügi divisjoni konsolideeritud käive moodustas esialgsetel andmetel novembris 28,4 miljonit krooni, mis on 22% võrra vähem kui oktoobris. Ärimüügi divisjon teenis novembris 0,2 miljonit krooni puhaskasumit, teatas ASi MicroLink Arvutid tootejuht Mart Sepp täna.

Interneti müügikanali <#arvutid.com=http://www.arvutid.com> käive moodustas 1,9 miljonit krooni.

MicroLink Arvutid müüs oktoobris 1 460 arvutit ja serverit. Sellest 1 086
arvutit müüdi Eestis ja 374 arvutit Lätis.

MicroLink Arvutid juhataja Mait Rahi sõnul oli novembris Eesti turul täheldada suurt nõudlust Microsoft Windows XP-ga varustatud arvutite järele. See oli põhjustatud suurest huvist uue toote vastu ja mitmetest sooduspakkumistest.

'Windows XP-ga varustatud arvutite osakaal kogu MicroLinki Eesti arvutimüügist moodustas 25%,' lisas Rahi.

MicroLink Cosmix arvuti võitis novembrikuus ülekaalukalt Eesti juhtiva tehnikaajakirja Tehnikamaailm koduarvutite võrdlustesti. MicroLinki arvuti kogus maksimumpunktid arvutimängude ja tootetoe/garantiitingimuste ning kümnest üheksa punkti juhtorganite, koostekvaliteedi, üldjõudluse ja tarkvara kategooriates.

MicroLinki ärimüügi divisjoni juhi Aivar Paalbergi hinnangul jäi novembri müügikäive oodatud tulemusele alla.

'Lisaks nõrgale tulemusele ärisektori müügis esines novembris ka iga-aastane jõulumüügi eelne langus eraisikute turul. Tundub, et kogu turg ootab aastalõpu soodusmüüki,' lisas Paalberg.

MicroLinki ärimüügi divisjon on üks viiest divisjonist MicroLinki grupis. Divisjoni kuuluvad MicroLink Arvutid ja MicroLink Astrodata Eestis ning MicroLink Datori ja VAR Lätis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing