Tartu maantee läbimurde varemete eksponeerimise viis hakkab selguma

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 15:04

Tartu maantee läbimurde aluste arheoloogiliste varemete eksponeerimise viis selgub järgmisel teisipäeval, mil linna arhitektuurinõukogu valib kuue tehnilise lahenduse hulgast sobivaima.

Kompromisslahendus peaks rahuldama nii muinsuskaitsjate nõudmisi varemete eksponeerimisel kui jätma piisavalt ruumi mitmerealise sõidutee rajamiseks.

Säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja Ike Volkovi sõnul tellis amet omal initsiatiivil neljalt arhitektibüroolt eskiisid varemete eksponeerimiseks koos orienteeruva ehitusmaksumusega. 'Kokku laekus 6 tööd, mis kõik on koostatud arvestataval tasemel. Muinsuskaitsenõukogu on juba töödega tutvunud ja esitanud oma seisukoha. Lõpliku valiku dikteerib suuresti ka ehitusmaksumus,' ütles Volkov.

Ametijuhataja hinnangul on estakaadid nende eri variantides huviäratavad. 'Samas aga kui me pole aastate jooksul suutnud Tondi raudteeülesõidukohta kahele tasapinnale viia, kui meid ootavad ees Laagna tee, Saku halli esine ja teised mitmetasapinnalised liiklussõlmed ning Põhja- ja Lõunaväila rajamine, valitakse ilmselt optimaalne ja stiilne minimalistlik variant arhitektuuribüroolt Ansambel,' kommenteeris Ike Volkov.

Tallinna arhitektuurinõukogu koguneb teisipäeval, 18. detsembril kell 15, mil langetab valiku sobivaima lahenduse kohta ja teeb linnavalitsusele ettepaneku selle kinnitamiseks. Ike Volkovi sõnul on muinsuskaitsjatega konsensus saavutatud.

Tutvunud Tartu maantee läbimurde alal väljakaevatud müüride eksponeerimiseks esitatud kuue eskiiskavandiga, otsustas Muinsuskaitsenõukogu 6. detsembril kiita heaks ekspertkomisjoni soovituse säilitada ja eksponeerida ehitussäilmed osaliselt, lubades likvideerida väljakaevatud pikihoone kirdeküljel paikneva keskaegse käimla ja sealt lähtuva kanalisatsioonitrassi osa.

Muinsuskaitsenõukogu pidas samuti vajalikuks nimetatud säilmete kaitsmist ilmastikutingimuste eest, mis eeldab nende säilitamist ja eksponeerimist klaasist või muust sobivast materjalist katte all.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing