Isamaaliit lubab Reformierakonna suhtes suuremeelsust

13. detsember 2001, 08:09

Tallinna praeguse koalitsiooninõukogu esimees Aimar Altosaar lubab olla reformierakondlaste vastu suuremeelne, kui linnapea Tõnis Paltsu kukutamise plaan läbi põrub, kirjutab Eesti Päevaleht.

Umbusaldamise äpardumise korral ei võta Isamaaliit Altosaare sõnul Reformierakonna suhtes ei all-linnas ega Toompeal jäiku seisukohti. ?Oleme suuremeelsed. Kui Reformierakond saab aru, et nad on tegemas tõsiseid vigu nii enda kui kogu Eesti poliitilise tuleviku kujundamisel, oleme valmis jätkama nendega läbirääkimisi,? rääkis Altosaar. ?Reformierakond koosneb mitmest tuhandest inimesest. Ma ei usu, et nad kõik on nõus sellega, mis on toimunud.?

Kui linnavalitsus peaks kukkuma, tuleb uue aasta alguses asjad omavahel selgeks rääkida. ?Tahame selget vastust, kas nad on koos Isamaaliidu ja Mõõdukatega või ei ole, et teada, mida me ise teeme,? lausus Altosaar.

Reformierakonna juhatuse liikme Jürgen Ligi sõnul on nii Isamaaliit kui Mõõdukad varem tunnistanud, et omavalitsused ja riigi tasand peavad seisma lahus.

?Nad ei saa dikteerida meile omavalitsuste asju ja ka meie ei saa neile ette öelda, kellega omavalitsustes koostööd teha,? sõnas ta. Ligi sõnul pandi Reformierakond seoses pealinna eelarvepoliitikaga sundseisu.

Ligi väitel on alusetu jutt, nagu astus Reformierakond selle sammu valimisi silmas pidades. ?Me ei arva, et Keskerakond meile populaarsust juurde toob. Sellel kõigel on oma hind, aga tähtsam on poliitika, mida ajame,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing