Põhjarannik: Ida-Virumaa keskhaiglal uus peaarst

08. jaanuar 2004, 10:15

Teisipäevast on Ida-Virumaa keskhaigla peaarst ja juhatuse liige senine tervishoiuameti peadirektor, magistrikraadiga lastearst Kaljo Mitt (66).

'Mulle meeldivad väljakutsed ja võimalused midagi muuta,' põhjendas Mitt kohalikule ajalehele peaarsti ametikohale kandideerimist. Enda sõnul ei olnud tal ametikohta vastu võttes suuri ootusi: 'Olen tervishoiuvõrgus kaua töötanud ja tean enam-vähem siinset tausta. Arvan, et siin oleks vaja meditsiini veidi tänapäevasemaks muuta.'

Mitt ütles, et kavatseb kõigepealt kaardistada haiglas valitseva olukorra ja end kõigega kurssi viia. Kahe haigla ühendamisel peab Mitt enda sõnul väga oluliseks enne otsuste tegemist haigla töötajatega rääkida.

Kaljo Mitt on töötanud lastearstina Amblas ja Pärnus, 1977. aastast alates juhtis ta 22 aastat Tartu lastehaiglat, seejärel töötas Tartu ülikooli kliinikumi kopsukliiniku direktorina ning tervishoiuameti peadirektorina.

1979. aastal kaitses Mitt Moskvas maailma tervishoiuorganisatsiooni korraldatud arstide täienduskoolitusel rahvatervise ja sotsiaalhügieeni alal magistrikraadi, ta on täiendanud end Põhjamaade rahvatervise koolis Göteborgis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing