USAs vahistati Hodorkovskiga seotud endine vene suurärimees

09. jaanuar 2004, 15:28

USA elavad endine Vene Börsipanga omanik Aleksandr Konanõhhin ja tema naine Jelena Grat?ova arreteeriti katsel ületada Kanada piiri, teatab BBC.

1999. aastal sai Konanõhhinite perekond USAs poliitilise varjupaiga, kuid eelmise aasta novembri lõpul muutsid Ameerika võimud oma otsuse, mis jättis endise Moskva suurärimehe ja tema naise poliitemigrandi staatusest ilma. Konanõhhin ja tema naine kavatseti 30 päeva jooksul Venemaale välja anda.

Põgenikud palusid varjupaika Kanadalt. 18.detsembril sõitsid nad ühe piiripunkti juurde, kus neid juba ootasid Kanada immigratsiooniteenistuse esindajad. USA piiri neil aga ületada ei õnnestunud, sest nad vahistati USA võimude poolt.

Venemaal süüdistatakse 37aastast ärimeest tema asutatud ja nüüdseks pankrotistunud Vene Börsipangast 8 mln dollari riisumises.

Aleksandr Konanõhhini sõnul võib otsus ta Venemaale välja anda olla seotud Mihhail Hodorkovski kriminaalasjaga, kelle kaastöötajaks Konanõhhin oli 1993-95 aastatel, kui ta oli Menatep-grupi asepresident rahvusvahelise arengu alal.

<#BBC=http://news.bbc.co.uk/hi/russian/news/newsid_3381000/3381495.stm>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing