Euroopa Komisjon kavandab 300% T&A kulude kasvu

19. jaanuar 2004, 09:31

Euroopa Komisjon plaanib ELi järgmises eelarves järsult tõsta summasid teadus- ja arendustegevusele, et tõsta bloki konkurentsivõimet.

Eelarvekavas perioodiks 2007-2013 kogusummas ca 1000 miljardit eurot nähakse ette 300% teadus- ja arendustegevuse kuludes tõus, kirjutab tänane Financial Times. 400% kasvavad ka transpordi jm ühendusvõrkude kulud.

Märkimisväärsed summad on ette nähtud regionaalabiks ELi vasemate piirkondade järeleaitamiseks. ELi regionaalasjade volinik Michel Barnier on koostanud regionaalprogrammi, mis jaguneks 50:50 praeguste ja uute liikmesriikide vahel.

?ELi konkurentsivõimet ei saa tõsta ilma kohesioonita,? ütles Barnier. ?Mängu ei saa võita, kui üks osa meeskonnast kõrvaltvaatajaks jääb.?

ELi eelarvevoliniku esialgse kava järgi peaksid summad näite aluseks võetud aastal 2011 jagunema umbes järgmiselt: 69 miljardit selleks aastaks ette nähtud 147 miljardist eurost läheks konkurenti tõstmiseks ja regionaalpoliitikale, 8,5% välispoliitikale, 6,3% haldusele ja 2% teistele sisepoliitilistele küsimustele, sealhulgas immigratsioonile. Põllumajandusele läheks 36%, kirjutab leht.

Eelarve ettepanekus on Komisjon tähelepanuta jätnud rikkamate riikide nagu Saksamaa, Prantsusmaa ja Suurbritannia ettepanekud kärpida ELi eelarvet ning on selle asemel koostanud eelnõu praegu kehtivate seaduste järgi maksimaalselt lubatud mahus. Ametlikult kinnitab Komisjon eelarve eelnõu 10. veebruaril, misjärel algavad läbirääkimised liikmesriikidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing