Tallinn karmistab ettevõtlustoetuste lepinguid

20. jaanuar 2004, 13:10

Linnavalitsuse istungil tuleb kinnitamisele määruse eelnõu, mis sätestab senisest täpsemalt ettevõtlusameti õigused ja kohustused.

Määrusega ühtlustatakse Tallinna ja EAS-i poolt antava riikliku stardiabi toetuse kasutamise korda võttes arvesse 2002. ja 2003. aasta rahastamispraktikat ning viiakse sisse täiendused ettevõtluse stardiabi saaja ja ettevõtlusameti vahel sõlmitavas toetuslepingussse, teatas Raepress.

Abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul võis senist lepingut tõlgendada nii, et stardiabi ülekanne alustavale ettevõtjale lõpetas aruandluskohustuse ettevõtlusameti ees.

'Uues lepingus on täiendused, mis sätestavad üheselt, et stardiabi saajal tuleb esitada oma tegevuse aruanded ettevõtlusametile kolme aasta jooksul peale stardiabi saamist, ' ütles Vitsut. 'Eriti rõhutame seda, et kolme aasta jooksul lepingu sõlmimisest ei ole toetusesaajal õigust müüa ega pantida ettevõtte põhivara ilma ettevõtlusameti loata.'

Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul on senises praktikas olnud juhus, kus ettevõtja soovis seoses raske majandusliku olukorraga müüa ettevõtte põhivara alla omahinna, mis on ettevõtluse stardiraha mittesihipärane kasutamine.

'Stardiabi toetuse sihipärase kasutamise kindlustamiseks viisime lepingusse sisse nõude, mis kohustab ettevõtjat põhivara müügi korral tagastama proportsionaalse osa ettevõtlusametile 14 päeva jooksul alates müügitehingu sõlmimisest eeldusel, et ettevõtjal on põhivara müügiks ettevõtlusameti luba,' selgitas Teniste

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing