EPL: Tööhõiveametid on rikkunud töötu abiraha maksmise korda

30. jaanuar 2004, 08:22

Riigikontrolli auditist Tallinna ja Narva tööhõiveametis selgub, et töötu abirahade väljamaksmisel on rikutud korda.

Auditist ilmnes, et tööhõiveametid ei järgi nõudeid riikliku abiraha saamise alusdokumente käsitledes. Nimelt on sätestatud nende dokumentide loetelu, mida ametnik peab enne töötu abiraha määramist nõudma ning mille koopiad kinnitama. Enamasti pole aga dokumentidest koopiaid tehtud, mistõttu pole kindlust, et töötu abiraha on määratud õigetel alustel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ka leidis riigikontroll, et töötu abiraha on makstud ka neile, kes on saanud samal ajal abirahast suuremat sissetulekut, kuigi asjakohaseid andmeid saanuks kontrollida maksukohustuslaste registrist.

Seetõttu heidab riigikontroll tööhõiveametitele ette seda, et ametid ei kasuta võimalust kontrollida abiraha saajate andmeid teistest andmekogudest.

?Siin on tegu tööturuameti juhtorgani tegematajätmisega. Oleme teinud vastavad ettepanekud ministrile ja tööturuametile. Neil on plaanis asi üle vaadata ja astuda samme andmekogude suuremaks ristkasutamiseks,? ütles riigikontrolli auditijuht Liisi Uder.

?Kuigi töötu abiraha inimese kohta on suhteliselt väike, annab see aluse paljudeks hüvedeks ? haigekassa teenused, toimetulekutoetus ? mistõttu on oluline luua süsteem, mis välistaks pettused,? märkis Uder.

Seda, kui suurte summade ulatuses on töötu abiraha valesti makstud, ei osanud Uder öelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing