Võru linn sai tunnuslause

02. veebruar 2004, 10:04

Linnavalitsus kinnitas eelmisel nädalal Võru linna tunnuslauseks ?Üts ummamuudu liin?, kirjutas Võrumaa Teataja.

Lause pakkus välja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna neljanda kursuse üliõpilane Raivo Kelp. Sama lause esitas Raivo Kelp ka detsembris lõppenud Võru linna tunnuslause konkursile, kuid siis seda välja ei valitud. Linna tunnuslause kandidaatideks valiti toona ?Võru ? armas ja avatud? ning ?Leiad, mida otsid?.

Pärast konkursi lõppu kaasas linnavalitsus valikuprotsessi Kaido Kama ja Jan Rahmani Võru Instituudist, kelle arvates on Võru linna iseloomustamisel oluliseks elemendiks võru keel.

Otsus, milline tunnuslause Võru linna mujal Eestis ja maailmas esindama hakkab, tehti paljude isikute abil üle Eesti. Eesti eri kohtades elavatele inimestele saadeti hulk lauseid, millest nad pidid oma lemmiku välja valima, ütles Võru linnavalitsuse arendusnõunik Tiina Hallimäe. ?Üts ummamuudu liin? meeldis tema sõnul paljudele ja seetõttu otsustatigi see tunnuslauseks valida.

Võru linnavalitsuse suhtekorraldaja Eveli Luukase sõnul kannab lause ?Üts ummamuudu liin? endas positiivset ja südamlikku hõngu, samuti kirjeldab lause Võru linna ainulaadsust. ?Võru linnas leidub palju omalaadset ? eeskätt just imekaunis loodus ning avatud, sõbralikud ja huvitad inimesed,? lisas ta.

Tiina Hallimäe ütles, et esialgu tõlgitakse tunnuslause kirjakeelde ja nelja võõrkeelde ? inglise, saksa, prantsuse ja soome keelde. Võimalusi eri keeltesse tõlkida on mitmeid ja selleks tehakse koostööd filoloogidega.

Ka eesti keelde võib tunnuslause tõlkida mitmeti: kas ?üks omamoodi linn? või ?üks isemoodi linn?.

Seda, kus ja kuidas linna tunnuslauset kasutama hakatakse, pole esialgu veel otsustatud. ?Lause kasutamise korda töötatakse praegu veel välja,? ütles Hallimäe. Kindlasti trükitakse tunnuslause peagi ilmuva Võru linna maineraamatu kaanele.

Tunnuslause väljamõtleja Raivo Kelp saab linnavalitsuselt auhinnaks 2000kroonise kinkekaardi. Kahe esialgu välja valitud lause autoritelt preemiat ära ei võeta, nemadki said 2000kroonise kinkekaardi omanikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing