Euroopa rahvapartei: Siim Kallas ei sobi eurovolinikuks

03. veebruar 2004, 13:56

Homme algav Euroopa rahvapartei (EPP) kongress tahab teha üleskutse, et ekskommunistid, nagu Siim Kallas, ei tohiks saada Euroopa Komisjoni volinikuks.

Rahvapartei 700 kongressidelegaadi hulgas on 13 Euroopa pea- ja asepeaministrit, 64 liikmespartei liidreid ning Euroopa Komisjoni volinikke. EPP gruppi kuuluvad Euroopa parempoolsed ja paremtsentristlikud parteid, sealhulgas Prantsusmaal, Itaalias ja Hispaanias valitsevad parteid.

Kongressi ühe dokumendina on ette valmistatud ettepanek, milles kutsutakse kõiki Euroopa Parlamendi parteisid hääletama kõigi nende komisjonivoliniku kandidaatide vastu, kes on olnud kommunistliku re?iimi ajal avalikus teenistuses. See ettepanek kiideti juba heaks 28. jaanuaril Euroopa Parlamendi EPP parlamendigrupi koosolekul ja pannakse kongressil lõpphääletusele 5. veebruaril, teatab EurActiv.com.

AurActiv märgib, et ehkki Eesti komisjonivoliniku kandidaadil Siim Kallasel on tugev CV Eesti välis-, rahandus- ja peaministrina, võib talle saatuslikuks saada kuulumine NSV Liidu kommunistlikku parteisse aastail 1972-1990, juhul kui EPP kongress mainitud dokumendi heaks kiidab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing