MicroLink lõpetas kvartali rekordilise käibe ja kasumiga

03. veebruar 2004, 10:11

IT-firma MicroLink lõpetas 2003/2004 finantsaasta oktoobrist detsembrini kestva kvartali 285,2 miljoni kroonise konsolideeritud käibega.

Konsolideeritud puhaskasum oli 30,2 miljonit krooni, mis on kõrgeim ettevõtte ajaloos. Majandustulemused ei sisalda endas tulu detsembris müüdud Delfi portaalidest, mis kajastatakse jaanuaris alanud kvartalis.

'MicroLink on teist kvartalit järjest näidanud ülihäid tulemusi ning ka tulevik paistab positiivsena. Meie investeeringud pan-Balti laienemisse ja fookus raadiolinkide tootja SAF Tehnika arengusse on hakanud oodatud tulemusi tooma,' ütles MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson.

MicroLinki kvartalikäive tõusis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3,4%, samas sisaldas eelmise aasta tulemus ka nüüdseks müüdud personaalarvutite tootmise tulemust. Tänaseks allesjäänud tegevusalade käibe tõus eelmise aastaga võrreldes oli 37%. MicroLinki kvartali brutomarginaal tõusis 32%-lt eelmisel majandusaastal 51%-ni sel aastal.

Kvartali puhaskasum oli 27,4 miljonit krooni enam kui eelmisel aastal. Grupi konsolideeritud kulumieelne ärikasum (EBITDA) oli 78,1 miljonit krooni, mis on 53,7 miljonit krooni (220%) rohkem kui eelmisel aastal.

Suurim osa konsolideerimata käibest, 170,5 miljonit krooni, tuli MicroLinki infotehnoloogia toodete ja teenuste ärist. Läti IT-äri moodustas sellest käibest 55%, Eesti 28% ja Leedu 17%. Lätis paikneva telekommunikatsiooniseadmete valmistaja SAF Tehnika käive oli 115,8 miljonit krooni ja Delfi portaalide käive 7,8 miljonit krooni.

Kvartali kasvust tuli suurim osa telekommunikatsiooniseadmete valmistajalt SAF Tehnikalt. Antud ettevõte kasv oli eriti suur eksportturgudel, peamiselt Hiinas. SAF Tehnika hinnangul on tema turuosa maailma point-to-point raadiolinkide turul ligi 2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing