Rahvaliidu poliitik Jaan Pöör keeldub enda umbusaldamisavaldust menetlusse võtmast

13. veebruar 2004, 15:25

Loksa Linnavolikogu esimees Jaan Pöör keeldub enamuse volikogu liikmete nõudel kokku kutsumast volikogu istungit.

Endisele Riigikogu liikmele ning Eestimaa Rahvaliidu volikogu esimehele Jaan Pöörile on Res Publica ning valimisliidu Loksa Kodud saadikud on korduvalt esitanud nõude kutsuda kokku volikogu istung, kus muuhulgas tuleksid arutusele umbusaldusavaldused volikogu esimehele, keskerakondlasest linnapea Helle Lootsmannile ning linnavalitsusele.

Opositsioonis olevad saadikud on volikogu esimehele esitanud kokku 3 nõuet. Vaatamata oma seaduslikule kohustusele on volikogu esimees nimetatud nõudeid jätkuvalt eiranud ning kutsunud volikogu istungi kokku alles 31. märtsiks. Samas ei ole ka 31. märtsi istungi päevakorda umbusaldusavaldusi lisatud.

Loksal opositsioonis olevate Res Publica saadikute sõnul raskendab umbusaldusavalduste menetlemist ka Loksa linna valimiskomisjoni sõltuvus volikogu esimehest Jaan Pöörist ning linnakoalitsiooni esimehest Värner Lootsmannist. Viimane on Riigikogu Keskfraktsiooni liige.

Nii on viimase aasta jooksul valimiskomisjon mitmeid kordi vahetult enne volikogu istungit või isegi selle vaheajal kogunenud ning segastel asjaoludel opositsioonisaadikute volitusi peatanud. Vaidlusalused otsused on aga Harju maakonna valimiskomisjon alati tühistanud. Viimane vaidlus volikogu liikme Viktor Fjodorovi volituste peatamise osas peaks lähipäevil tulema arutusele vabariigi valimiskomisjonis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing