PM: Tehnika tõrgub ID-pileteid müümast

04. märts 2004, 08:11

Tallinna R-Kioskites tõrgub tehnika müümast esmaspäevast kasutusele tulnud ja ühistranspordis soodsamat sõitu lubavaid ID-pileteid.

Kui algse kava kohaselt pidi ID-pileteid alates esmaspäevast saama lisaks telefoni ja interneti teel ning postkontoritest ja Selveritest ostmisele ka 35st R-Kioski müügikohast, mis on tallinlaste seas menukad piletimüügipunktid, siis eile sai piletit osta vaid kümmekonnas kioskis, kirjutab Postimees.

Paljudes nendestki kioskitest töötas tehnika suurte tõrgetega või ütles poole päeva pealt üles.

«Kahe ja poole päeva peale on süsteem töötanud umbes paar tundi,» rääkis eile pärastlõunal Kaubamaja juures asuva R-Kioski müüja Aili. «Praegu viidi tehnika jälle ära.»

Müüja sõnul küsisid inimesed ID-pileteid eriti usinalt üleeile õhtul, mil müüjatel jäi üle vaid käsi laiutada.

Vabaduse väljakul asuva R-Kioski müüja Julia ütles, et seni on tehnika töötanud väga ebakindlalt - paar tundi töötab ja siis jälle ei tööta. «Inimesed on väga närvilised, eile tipptunnil keeldus inimene kioski juurest ära minemast enne, kui ma talle piletit müünud pole,» rääkis ta. «Üks tahtis lausa kallale tulla.»

ID-piletite projekti korraldava ning ka R-Kioskitesse vajalikku tehnikat paigaldava Sertifitseerimiskeskuse valdkonnajuht Märt Randoja ütles Postimehele, et ei tea täpset põhjust, miks R-Kioskite süsteem tõrgub.

Randoja sõnul tuleb inimestel esialgu eelistada muid ID-pileti ostmise võimalusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing