Pärnu PM: Maseko kalatööstus rikub Pärnus õhku

05. märts 2004, 10:03

Maseko naabruses töötavad inimesed on nördinud, et ametivõimud kalaraipehaisu levikule piiri panna ei suuda.

Läinud reedel rikkus hais Pärnus Reldori restoranis peetud juubelipeo. Järgmisel päeval pärast Maseko trahvimist kalajäätmete jäätmeloata kasutamise eest kogunes Reldori restorani ettevõtte ühe aktsionäri Kalju Reesalu juubelipeole 80 inimest. Söögilauda asudes täitus ruum järsku raipehaisuga ja juubilar pidi ligi tund aega piinlikkust taluma, kuni tuul õnneks pöördus, kirjutab Pärnu Postimees.

?Mind üllatab, et asja vastu pole ühtegi rohtu,? ütles sünnipäeval viibinud ja keskkonnainspektsiooni lühinumbril 1313 helistanud Pärnu endine linnapea Vello Järvesalu. ?Ametnikud vastavad lihtsalt, et probleemiga tegeldakse.?

Taastusravikeskust Estonia juhtiv Järvesalu on linnavalitsusele haisu pärast mitu kirja kirjutanud. ?Ebameeldiv hais on mõnikord kuni Citymarketini tunda ja puhkajad tulevad küsima, mis teil siin ometi toimub,? ütles Järvesalu.

Eelmisel suvel saatsid Reldor, Minu Vara Lääne ja Estonia linnavalitsuse poole pöördumise, milles kirjeldati haisust tekkivat kahju Lao tänava piirkonnale ja Mai elurajoonile. Piirkonnas asuvad motell, kiirtoitlustusrestoran ning hulk kauplusi ja teenindusettevõtteid, mille külastajaid hais häirib.

Selle aasta jaanuaris tõi Maseko Tallinnast ja Narvast Pärnusse 120 tonni kalajäätmeid, et siin kalajahu valmistada. Et ettevõttel puudus jäätmeluba, tegi keskkonnainspektsioon talle 5000 krooni trahvi ja ettekirjutuse kuni jäätmeloa saamiseni teistest Maseko tootmisüksustest Pärnusse veetavate jäätmete taaskasutamine lõpetada.

Masekot piiravast okastraataiast väljapoole jäävatel inimestel on raske öelda, kas eelmisel reedel ja eile valmistati ettevõttes kalajahu Pärnus tekkinud tootmisjäätmetest või toodi neid mujalt. Hapnema läinud kala keetmisest ja kuivatamisest tekkiv hais ajab iiveldama mõlemal juhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing