PM: Tartu keskfraktsioon heitis Tõnu Kauba välja

05. märts 2004, 08:32

Tartu linnavolikogu keskfraktsioon tegi eile volinikele teatavaks, et alates 19. veebruarist ei kuulu enam nende ridadesse Tõnu Kauba.

Valimiste järel volikogus kuus kohta saanud, nüüd aga viie liikmega jäänud Keskerakonna fraktsiooni esimees Nikolai Põdramägi ütles erakonna ühe asutajaliikme Tõnu Kauba väljaarvamist põhjendades, et Kauba ei võtnud osa fraktsiooni ja koalitsiooni koosolekutest, ka olevat ta käitunud volikogu istungeil isepäiselt, kirjutab Tartu Postimees.

«Meie arvamus on, et kogu poliitika ja fraktsiooni töö on meeskonnatöö, nagu korvpalliski, kus võistkonnas on viis liiget ja kus üks mees ei saa ühel hetkel hakata palle näiteks oma korvi loopima,» tõi Põdramägi võrdluse.

Keskfraktsiooni juhi sõnul pole volikogukaaslastel Kaubaga mingit kontakti, kuigi Põdramäe väitel on Kaubale alati suuliselt ja kirjalikult teatatud, kus ja mis kell fraktsiooni koosolek toimub.

«Oleme teinud linnavalitsusele ka ettepaneku asendada Tõnu Kauba Tartu Veevärgi nõukogus Olev Rajuga,» lisas ta.

Eile 52aastaseks saanud Tõnu Kauba väitis, et tema kuuleb enda fraktsioonist väljaarvamisest alles ajakirjaniku vahendusel. Seetõttu ei soovinud ta pikalt seda teemat kommenteerida, öeldes, et tahab esmalt fraktsiooni põhjenduse ära kuulata.

«Kui Riigikogu liikmena ei saanud ma fraktsiooni kolmapäevastel koosolekutel osaleda, siis oli see paratamatus,» rääkis Kauba. «Olen osalenud kõigil volikogu istungitel, minu tõttu pole ükski komisjoni istung ära jäänud, vastupidi, olen neid ise juhatanud, aga ju siis fraktsioonikaaslaste nägemus on teistsugune.»

Kauba vihjas, et erimeelsusi fraktsiooni sees on, kuid ei soovinud neid ajaleheveergudel lahkama hakata. «Mõned neist ei täida erakonna põhikirja,» tõi Kauba siiski välja ühe erimeelsuse allika.

Erakonnale seljakeeramisest ei saa Tõnu Kauba kinnitusel juttu olla. «Linnavolikokku pole mind valinud need paar-kolm inimest, vaid valijad, ja seepärast ma volikogust ei lahku,» kinnitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing