Hiidlased nõuavad Natura 2000 kohta teavet

05. märts 2004, 14:39

Hiiumaa keskkonnateenitusse on Natura 2000 kohta täna lõunaks laekunud rohkem teabenõudeid kui kindlaid seisukohti, mille esitamse tähtaeg kukub täna.

Täna õhtuks peavad maaomanikud, kelle maatükk kuulub plaanitud Natura 2000 kaitse- või hoiualade hulka esitama oma seisukoha ja võimalikud vastuväited piirkonna keskkonnateenistusele või kaitseala administratsioonile.

Hiiumaa keskkonnateenistuse looduskaitse peaspetsialist Diana Leenurm ütles, et Natura 2000 kohta on tulnud tänaseks mitukümmend teabenõuet selle kohta, kas konkreetse maaomaniku kinnistu kuulub plaanitavate Natura 2000 alade hulka ning millised piirangud ja soodustused sellega kaasnevad. Seega konkreetse seisukoha kujundamise asemel on ?Natura? teema raames alles ärkama hakatud ning püütakse välja selgitada esialgseid andmeid.

Kindla seisukohaga avaldust ja ettepanekut on tänaseks Hiiumaa keskkonnateenistusele saadetud 22, nendest seitse täna. Leenurme sõnul on omajagu tagasisidet saanud ka maaomanikega suhelnud vallad. Ta ütles, et umbes paarisajast kinnistuomanikust on kontakti saadud hinnanguliselt 150ga. Täpset kinnistuomanike arvu, keda Hiiumaal Natura 2000 programm puudutab, Leenurm nimetada ei osanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing