Martha Stewart tunnistati süüdi, meediakompanii aktsiad langesid 30%

09. märts 2004, 13:59

Vandemeeste kohus tunnistas tuntud disaineri ja samanimelise firma juhi Martha Stewarti süüdi kõigis neljas kriminaalsüüdistuses.

Stewarti süüdistati selles, et ta müüs 2001. aasta detsembris farmaatsiakompanii ImClone aktsiad ära endiselt Merrill Lynchi maaklerilt Peter Bacanovicilt saadud info põhjal, kes kuulis, et ImClone juht Samuel Waksal (kes on juba insaiderluses süüdi mõistetud ja kannab vanglakaristust) tahab kiiresti oma aktsiatest lahti saada.

Järgmisel päeval ilmus reguleerivate organite info, milles keelduti uue ImClone preparaadi müügiletoomise lubamisest.

Stewart väitis, et müüs 3928 ImClone aktsiat. Kohtuotsus kuulutatakse välja juunis, Stewarti ähvardab 1-2 aasta pikkune vanglakaristus. Nädalavahetusel teatas Stewart, et kavatseb kohtuotsuse edasi kaevata.

Stewart on üks kõige tuntumaid USA ärinaisi, kes lõi sisuliselt nullist suure meediaimpeeriumi. Martha Stewart Living Omnimedia aktsiad langesid pärast kohtuotsuse väljakuulutamist 23% ja eile veel 8,8%. Ettevõtte tuntuim ajakiri Martha Stewart Living Magazine on kaotamas reklaamiandjaid ja selle tiraaž on langenud 2,3 mln-lt 1,8 mln-le. Telekompanii CBS aga loobus Martha Stewarti show ülekandmisest.

<#Newsru.com=http://newsru.com/finance/09mar2004/martha.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing