Tallinn otsib avaliku konkursi teel autode teisaldajat

Liis Kängsepp 09. märts 2004, 11:37

Tallinna linnavalitsus otsustab homme avaliku konkursi läbiviimise, et leida valesti pargitud autosid teisaldama ja neid valvega parklas hoidma hakkav ettevõte.

Ettevõtte ülesandeks saab olema liiklust- või teehooldustöid takistavalt pargitud sõidukite viimine valvega parklasse ja seal nende hoidmine.

?Ettevõttel peab olema vähemalt üks puksiirautot, millega sõidukeid teisaldada. Samuti peab neil olema kas siis endal valvega parkla või tuleb neil sõlmida mõne parklaga leping, kus teisaldatud autosid hoida,? sedastas kommunaalameti parkimiskorralduse osakonna juhataja Aado Kuuse. ?Konkursi ei pruugi võita üks firma, neid võib olla ka kaks.?

Abilinnapea Jüri Ratas märkis, et seni on linn autosid teisaldava ettevõttega sõlminud lepingu alati vaid üheks aastaks. ?Nüüd tahame konkursi võitjaga lepingu sõlmida kolmeks aastaks, sest see annab ettevõtjale kindluse areneda ja teha investeeringuid, näiteks osta uusi masinaid,? sõnas ta.

Teisaldatud auto omanik või valdaja peab tasuma ümberpaigutamise ja hoidmise kulud. Äravedamise eest tuleb tasuda ligi 500 kroonini ning kui autojuht ei lähe sõidukile samal päeval järgi, siis lisandub sellele parkla tasu 40 krooni ööpäevas.

Kui tegemist on raskema rikkumisega algatab kommunaalamet ka väärteomenetluse ning määrab kuni 3000 krooni suuruse rahatrahvi. ?Kui juht tunnistab oma viga ja saab aru, et ta on eksinud, siis me väärteomenetlust ei alusta ja piirdume vaid noomitusega,? märkis Kuuse. ?Kui aga on tegemist sagedase eksija või jämeda rikkumisega, siis määrame ka rahatrahvi, enamasti on see 300-1500 krooni.?

Seni autosid teisaldanud osaühinguga Cirtemon lõppes linnal leping eelmise aasta lõpus. Osaühing kasutas teisaldamiseks 4 puksiiri. Äraveetud autosid hoitakse praegu Kaarli puiesteel tenniseväljakute kõrvale jäävas parklas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing