Algas vabatahtlike puuistutajate registreerimine

15. märts 2004, 09:04

Täna algas Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) veebileheküljel vabatahtlike registreerimine puuistutustalgutele.

Vabatahtlikud istutajad saavad end registreerida kuni 15. aprillini (<#vt siit=http://www.rmk.ee>).

Metsaistutamisega rõhutame metsade tähtsust eestlastele ning ühtlasi on see peoliste sõnum, et tantsupeo läbiv teema on ?Las jääda ükski mets?. 1. mail algavatel talgutel istutavad laulu- ja tantsupeolised koos vabatahtlikega Eesti metsadesse miljon puud, teatas RMK.

?Registreerimisaeg võib kujuneda ka lühemaks, kui talguliste arv varem täis saab,? ütles RMK metsamajanduse turundusjuht Ulvar Kaubi möödunud reedel. Juba sel ajal tundsid inimesed registreerimise vastu huvi, kuna kokku registreeritakse 10 000 laulu- ja tantsupeolise kõrval vaid 10 000 vabatahtlikku.

Talgute jaoks on istutamiseks valitud lanke nii era- kui riigimetsas, kõigis maakondades uuendatud andmetel kokku 626 hektaril, sealhulgas umbes 240 hektarit era- ning 387 hektarit riigimaid. Istutatakse peamiselt 4-aastaseid kuusetaimi, aga ka männi- ja kasetaimi.

Eesti pindalast on ligi pool kaetud metsaga. Metsatalgute käigus soovivad metsaomanikud ning laulu- ja tantsupeolised koos vabatahtlikega anda oma panuse Eesti loodusliku elukeskkonna säilimisele. Ühtlasi tähistavad ühistalgud ka Eesti astumist Euroopa Liitu 1. mail.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing