PM: Eesti peab maha kandma miljardeid kroone

16. märts 2004, 08:31

Riik peab ilmselt kaks kolmandikku praegusest 3,4 miljardi suurusest talle laekumata maksuvõlast maha kandma.

Möödunud kuu seisuga on kõige suuremaks ehk 1,4 miljardit krooni ületavaks paisunud erinevate ettevõtete käibemaksuvõlg riigi ees, kirjutab Postimees.
Maksu- ja tolliameti maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhataja Raul Siemi hinnangul ei saa riik sellest summast kätte 60-70 protsenti

Sama suur osa jääb Siemi sõnul ilmselt laekumata ka ligi miljardi krooni suurusest sotsiaalmaksuvõlast ja 397 miljoni kroonist ettevõtte tulumaksuvõlast.

'Kõiki võlgnevusi korraga maha kandma ei asuta, küll aga otsime lahendusi, et see mahakandmine toimuks natuke sujuvamalt kui tänasel hetkel,' märkis ametnik. 'Iga võlgnevuse kohta tehakse põhjalik analüüs, ja nagu öeldakse, lootus kaob viimasena.'

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Andres Lipstoki sõnutsi on võlad maksude sissenõudmisega paratamatult kaasnev probleem ja ta ei näe põhjust teha maksuametile etteheiteid.

'Kindlasti on ka selliseid lootusetuid võlgu, mille üleval hoidmine tegelikult moonutab statistikat ja mille mahakandmine tundub mõistlik,' märkis Lipstok.

Maksu- ja tolliameti statistika kohaselt kasvasid maksuvõlad riigi ees viimase aasta jooksul enam kui 191 miljoni krooni võrra. Kokku on see 1999. aastast suurenenud 2,24 miljardit krooni.

Siem avaldas siiski lootust, et olukord hakkab tõenäoliselt paranema ja võlgade kasv pidurdub.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing