Riigikontroll: auditeerime varastatud viljavaru alates jaanuarist

19. märts 2004, 16:24

Alates jaanuarist auditeerib riigikontroll põllumajandusministeeriumi ja selle raames ka teravilja julgeolekuvaru haldamist, teatas riigikontroll.

Lisaks auditeeritakse sel aastal veel toidu-, ravimite ja päästevahendite julgeolekuvaru.

Riigikontroll on aasta algul küsinud põllumajandusministeeriumilt hulga riigi teravilja julgeolekuvaru puudutavaid dokumente ja neid analüüsinud. Eraldi tähelepanu on kavas pöörata ministeeriumi kontrollisüsteemile, mille nõrgad kohad on teinud võimalikuks riigi vara suurvarguse.

Teraviljavaru on riigikontrolli huvi pälvinud varasematelgi aastatel. Eelmisel aastal põllumajandusministeeriumi 2002. aasta majandustehinguid analüüsides märkisime, et juba mitu aastat on teravilja uuendamise käigus vilja müügihinnad olnud pidevalt madalamad selle soetamise hindadest. 2001. aastal valminud toiduteravilja julgeolekuvaru arvestust käsitlevas auditis juhtis riigikontroll tähelepanu põllumajandusministeeriumi sisekontrolli vähesele tõhususele ja tegi ettepanekuid teraviljavaru tehingutega seotud raha paremaks hoidmiseks.

Riigikontroll otsustas süsteemselt kogu riigi julgeolekuvaru ja selle korraldust kontrollida eelmise aasta lõpul 2004. aasta tööplaani kavandades. Peale teravilja julgeolekuvaru auditeerimise põllumajandusministeeriumis uuritakse ravimite ja meditsiinivahendite julgeolekuvaru sotsiaalministeeriumis ning tulekustutus- ja päästevahendite ning varustuse julgeolekuvaru siseministeeriumis.

Tervikliku ülevaate riigi julgeolekuvarude kohta esitab riigikontrolör Riigikogule sügisel iga-aastases aruandes riigi vara kasutamise ja säilimise kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing