Kütusesektor tõstab Euroopa börse

31. märts 2004, 13:22

USAs viimase 18. aasta kalleim bensiinihind ja hirm homse OPECi nafta tootmiskvootide kärpimise ees on tõstnud täna Euroopa kütusesektorit kui börsi tervikuna.

?Kõrgemad kütusehinnad tähendavad naftafirmadele suuremaid kasumeid,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Ersel Asset Management fondijuht Marco Nascimbe.
?Arvestades ka Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) homset tootmiskvootide kärbet ja nii me näemegi, et hetkel on õige aeg naftasektori aktsiaid osta,? lisas ta.

Nafta hind on viimase aastaga kosunud 21%. Aasta lõpuks oodatakse, et New Yorgis maksab naftabarrel üle 40 dollari. Tegemist oleks tasemega mida pole nähtud pärast 1990-91. aasta Lahesõda.

Bensiini tulevikulepingutele lisas hinda juurde plahvatus kütusekompanii BP Texases asuvas rafineerimistehases. Sellega seoses kardetakse, et algaval suvehooajal, mil paljudel ees pikad autosõidud, võib turgu tabada kütusenappus.
Euroopa suurim naftatootja BP oli keskpäevaks tõusnud 1,2%, regiooni neljas tegija Eni 1,4% ja kütusekompanii Total 0,9%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing