EPL: Eestlased saavad Euroopas esmast arstiabi tasuta

01. aprill 2004, 08:04

Haigekassa hakkab augustist euroliitu reisivaile eestlastele väljastama Euroopa ravikindlustuskaarte, mis tagab võrdse kohtlemise sealsete kindlustatutega.

?Kaart tagab, et abivajajat koheldakse võrdsetel tingimustel sealse riigi kindlustatutega,? ütles Eesti haigekassa välissuhete osakonna juhataja Miret Tuur Eesti Päevalehele.

Dokumendi ettenäitamisel saab hädas inimene tasuta abi kohalikust haiglast, kes hiljem saadab arve Eesti haigekassale. ?Kindlasti ei aita see kaart juhul, kui inimene läheb teise riiki eesmärgiga arstiabi saada,? lisas Tuur. Euroopa ravikindlustuskaart vahetab välja siiani tarvitusel olnud paberid, mis on taganud vältimatu arstiabi Euroopa Liidu kodanikele, kes viibivad ajutiselt teises liikmesriigis.

Kaardi eelis on see, et seda ei pea enne iga reisi uuesti taotlema. Ühtemoodi kujundatud esiküljega kaarti saab igas riigis hõlpsasti kasutada. Alates 1. maist tuleb euroliitu reisijail küsida haigekassast tõend, mis kinnitab, et inimesel on Eestis kindlustuskaitse.

Tuuri soovitusel võiksid Euroopasse reisijad sõlmida ka reisikindlustuse, sest süsteem ei kata patsiendi omavastutustasusid ja sõitu ühest riigist teise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing