PM: Naised teenivad meestest neljandiku võrra vähem

08. aprill 2004, 07:54

Naised teenivad meestest ligi neljandiku võrra väiksemat palgatulu ning palgamiljonäridest vaid iga 16. on naine.

Mullustest sotsiaalmaksu laekumistest ilmneb, et enim ehk üle 30 protsendi ületab meeste palk naiste oma Harjumaal ja Ida-Virumaal ning väikseim ehk 17protsendiline oli see Põlvamaal, kirjutab Postimees.

Kuigi naiste keskmist palka mõjutas tuntavalt lastega kodus oldud aja eest makstav ülimadal sotsiaalmaks, olid sellest hoolimata palgavahed kõigi maakondade erinevates vanusegruppides selgelt meeste kasuks. Üheski vanusegrupis ei küündinud naiste keskmine palk Eesti keskmiseni.

«Naiste oluliselt madalamad palgad on tõsine probleem, mis tuleb viimaste aastate statistikast selgesti välja,» kommenteeris sotsiaalkindlustusameti direktor Külli Pedak. «Kuna naiste palgad on meestest oluliselt väiksemad, hakkavad tulevikus neile makstavad riiklikud pensionid samuti madalamad olema.»

Eile Riigikogus vastu võetud soolise võrdõiguslikkuse seadus kohustab alates maist maksma ettevõtetel naistele ja meestele samaväärse töö eest võrdset palka. Statoil Eestis on selline reegel olnud juba aastaid firma kindlaks poliitikaks. «Ühiskonnas toimuvat jälgides jääb mulje, et me oleme üks vähestest firmadest, kes sellel põhimõttel oma palku määratleb,» märkis Kiviaed.

Naisjuhtide sõnul on naised samas ka sagedasti tööl ametites, kus ongi madalamad palgad ning väiksemad arenguvõimalused. Naised on ka meestest nõrgemad palgaläbirääkijad, mistõttu on sarnast tööd tegevatel meestel tihti kõrgem töötasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing