Venemaa sammu võrra WTO-le lähemal

13. aprill 2004, 14:20

Venemaa ja Euroopa Liit on lähedal läbimurdele maagaasi hinda puudutavas küsimuses, mis on üks põhilisi komistuskivisid Venemaa pääsule WTOsse.

Nii kirjutab tänane Wall Street Journal viitega kõnelustele lähedalseisvatele allikatele.

Venemaa ametnike sõnul on Moskva valmis nõustuma rangelt reguleeritud kodumaise gaasituru järk-järgulise liberaliseerimisega, ehkki on endiselt vastu, et see tingimus lülitataks Maailma Kaubandusorganisatsiooniga liitumise tingimuste hulka.

Ka lääne diplomaadid möönavad, et Venemaa märtsikuiste presidendivalimiste järel on kõnelused taas elavnenud. Läbirääkijad loodavad, et Venemaa ja ELi kokkuleppe põhijooned võiksid valmis olla kahe poole tippkohtumiseks 21. mail. Veel lahendamata küsimuste nimekiri on kokku kuivanud ühele lehele läinud aasta 15 lk pikkuselt dokumendilt, kirjutab leht. Nende veel lahendamata küsimuste hulgas on näiteks Venemaa imporditollid autodele ning piirangud välismaistele pankadele ja telekommunikatsioonifirmadele.

Kui kõneluste hea tempo jätkub, võib ennustustel, et Venemaa lõpetab 1993. a alanud WTO kõnelused 2004. aasta lõpus või 2005. a alguses, olla rohkem tõepõhja all kui varasemate aastate ennatlikult optimistlikel avaldustel, kirjutab WSJ.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing