Omavalitsus peab korraldama olmejäätmete kogumise

14. aprill 2004, 11:08

Jäätmeseadus puudutab enim eraisikuid ja firmasid, kes senini olid väljaspool üldist jäätmete kogumissüsteemi ja tegelesid jäätmetega oma suva järgi.

Uue jäätmeseaduse oluline sisuline põhimõte on, et olmejäätmete käitlemise peab korraldama kohalik omavalitsus. Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eegi sõnul on niimoodi kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides ja nii saab olema ka liituvates riikides.

Jäätmeseaduse eelnõu menetlemise käigus hääletas riigikogu sellest välja sätte, mis lubanuks kohalikel omavalitsustel kehtestada kohalikku jäätmemaksu. Küll aga tuleb valdade ja linnade volikogudel hiljemalt 2005. aastaks kinnitada ja ellu rakendada jäätmeveo korralduse kord omavalitsuse territooriumil või mõnes selle piirkonnas. Jäätmete kogumise korraldamine tähendab konkursi korras jäätmekäitlusfirma leidmist mingi kindla piirkonna teenindamiseks ja selle ettevõttega vastavate lepingute sõlmimist. Samuti tuleb omavalitsusel tagada, et elanikel oleks võimalus olmes tekkivaid jäätmeid sorteeritult ära anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing