Börsiülevaade: Telekom võib 119-120 krooni vahele kinni külmuda

16. aprill 2004, 10:05

Eesti Telekomi aktsia hind võib TeliaSonera aktsiate ülevõtmispakkumise tõttu külmuda mõningaks ajaks 119-120 krooni vahele.

Kuna TeliaSonera pakkumine Eesti Telekomi aktsionäridele on kokku 119,3 krooni (111,3 aktsia kohta + 8 krooni aktsia kohta dividende) siis võib telekomiaktsia jääda terveks pakkumisperioodiks 119-120 krooni vahele kõikuma.

Allapoole 119 krooni aktsia kukkuda ei tohiks, kuna siis hakataks väärtpaberid kerge kasumi teenimise eesmärgil kokku ostma. Tore on ju aktsiaid 118 krooni eest teadmisega osta, kui sa hiljem nende eest 119,3 krooni saad.

Samas on see ka risk, kuna TeliaSonera võib lükata oma pakkumise tagasi kui ta vähemalt 85% Eesti Telekomi aktsiaid kätte ei saa (praegu kuulub talle 48,9% aktsiatest). Samas on TeliaSonera jätnud tingimustesse klausli, et firma jätab endale õiguse viia pakkumine läbi ka siis, kui sellest vähem aktsionäre pakkumise vastu võtab. Arvata võib, et see viimane säte ka käiku läheb.

Teiseks ei tohiks Eesti Telekomi aktsia üle 120 krooni tõusta, kuna see tähendaks spekuleerimist selle peale et TeliaSonera oma pakkumist tõstab. Seda aga niipea ei tahaks loota. Pigem võiks peale TeliaSonera pakkumisperioodi lõppu Eesti Telekomi aktsia pigem langeda.

Seda, et aktsia pärast ülevõtmispakkumise teatamist jääb terveks pakkumisperioodiks ühele kohale kõikuma on näidanud ka minevik. Nii Rakvere Lihakombinaadi, kui ka Estiko või kasvõi Eesti Ühispanga aktsia näite põhjal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing