Vereins- und Westbank laieneb Eestis filiaaliks

Inno Tähismaa 19. aprill 2004, 15:54

Saksa juhtivasse HypoVereinsbanki pangagruppi kuuluv Vereins- und Westbank AG laiendab oma tegevust Eestis läbi filiaali avamise.

Aprilli algul esitas Vereins- und Westbank finantsinspektsioonile taotluse filiaali avamiseks, ütles panga Eesti esinduse assistent Mari-Liis Kreem. Tema sõnul võetakse praegu juurde uusi töötajaid. Kui seni võis töötajaid ühe käe sõrmedel lugeda, siis filiaalis hakkab tööle 30 inimese ringis, lisas Kreem.

Filiaali avamine annab pangale võimaluse hakata turult koguma hoiuseid ja pakkuma kõiki muid pangateenuseid. Sellega saab Saksa pank Eestis samad võimalused, mis on praegu Eestis Põhjamaade suurimal pangal Nordea Pangal ja Läti suurimal pangal Parex Pangal.

Seoses filiaali avamisega kolib pank suurematesse ruumidesse Tallinnas Liivalaia tänav 13/15 asuvas OÜ Eurox Ärimaja hallatavas büroohoones ehk nn Lumani majas.

Vereins- und Westbank on Eestis esindusena tegutsenud kaks ja pool aastat. 2001. aastal avas pank esinduse Vilniuses ja 1996. aastal Riias. Tänaseks tegutseb Riias filiaal ja Vilniuses eraldiseisev pank.

Täna saatis Vereins- und Westbank filiaali avamise puhul välja ka pressiteate. Selles ütleb esinduse juht Frank Marcus, et filiaali avamisega kujundatakse ümber panga otsustuspädevus Eesti tehingutega seonduvates küsimustes. ?Filiaali asutamisega soovime teha oma turule sisenemise strateegias järgmise sammu ning muutuda Eesti ja Baltikumi klientide jaoks mitmekülgseid teenuseid pakkuvaks alternatiiviks,? kirjeldas Marcus eesolevaid plaane.

Eelkõige on panga eesmärgiks hakata osutama teenuseid projekti- ning väliskaubanduse finantseerimise valdkonnas ja keskenduda eelkõige äriklientidele professionaalsete teenuste osutamisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing