Meelis Milderi firma ja maksuameti vaidlus sai riigikohtu lahendi

19. aprill 2004, 15:50

Riigkohtu halduskolleegium tegi täna otsuse Meelis Milderiga seotud osaühingu BML Invest ning maksuameti vaidluses.

Vaidlus sai alguse mais 2002, mil maksuamet tegi BML Investile ettekirjutuse, nõudes enam kui ühe miljoni krooni ulatuses käibemaksu ning 17 000 krooni ulatuses ka ettevõtte tulumaksu tasumist. Tallinna vanalinnas kolme korterit omav osaühing oli käibemaksu täies ulatuses maha arvanud nii renoveerimistööde kui ka mööbli pealt. Maksuamet leidis, et kuna tegu on eluruumidega, siis ei olnud käibemaksu mahaarvamine õigustatud.

BML Invest taotles ettekirjutuse tühistamist ning pöördus kohtusse. Kõigi kolme astme kohtud asusid sisuliselt ühele seisukohale. Korterite 1 ja 3 osas oli käibemaksu mahaarvamine õigustatud vastavalt sõlmitud rendilepingutele, ent korter 2 puhul mitte, sest selle kasutamiseks oli sõlmitud mitte rendi-, vaid üürileping. Olenemata asjaolust, et selle korteri eest makstav tasu tuli Phare Programmi vahendite arvelt, ei olnud tegemist teenuse ekspordiga käibemaksuseaduse mõttes, kuivõrd lepinguline suhe oli kaebajal mitte välismaa juriidilise isikuga, vaid seda eluruumi kasutava füüsilise isikuga. Seaduse kohaselt oli seega tegemist maksuvaba käibega.
Riigikohtu lahend tähendab seda, et maksuamet peab oma arvestused kõik uuesti tegema.

BML Investi osanikeks on Baltika juhatuse esimehe Meelis Milderi kõrval veel Baltika nõukogusse kuuluv Miles Burger ning Milderi õde Anne Luik

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing