PM: Tartu baar jootis klientidele tee asemel katlakivieemaldit

22. aprill 2004, 08:14

Tartus Zavoodi baaris mustsõstrateed tellinud neiu jõudis võtta tubli sõõmu, kui jook tema sisemust kõrvetas, sest tee oli keedetud katlakivieemaldist.

Gümnasist Angelika Illak sai laupäeva õhtul sooja joogi asemel kruusitäie hapet, millesse oli pistetud teekotike. «See maitses, nagu oleks sinna kümme sidrunit sisse pandud,» kirjeldas Angelika Illak Postimehele tulise joogi maitset. «Hing jäi lonksu peale kinni.»

Illak viis oma joogi baaritöötajale, kes ütles, et seda ei tohi juua ? tee on tehtud katlakivieemaldi lahusest.

Tee keetnud Zavoodi töötaja Merilyn Metsar põhjendas, et tegu oli inimliku eksitusega. Tol päeval oli tööl kaks inimest ning üks neist pani veekeedumasinasse katlakivieemaldi sisse, kuid teist sellest ei teavitanud.

Joojaid oli tema sõnul isegi kaks. Üks noormees ei kurtnud millegi üle. Illakul hakkas kõhus keerama, talle anti kohapeal piima ja vett. «Kõrvetised olid ja tasakaal oli kadunud,» kirjeldas Illak oma enesetunnet.

«Me olime ise ka ?okis ja püüdsime uurida, et mida sellisel puhul tuleks teha,» meenutas Metsar. Illak läks baarist ise traumapunkti ja seal tehti talle maoloputus.

Angela Illaku tarbijakaitse liidule tehtud kaebus on jõudnud tervisekaitseinspektsiooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing