Tallink: viinaralli on müüt

27. aprill 2004, 15:28

Tallink Grupi hinnangul on oodatud viinaralli näol tegemist müüdiga.

Laevafirma analüüsi kohaselt on Euroopa Liiduga liitumise järel mõjud Tallinn-Helsingi laevaliiklusele pigem negatiivse varjundiga.

'Meil oleks hea meel kui eksiksime, kuid arvame, et mingit kaubanduslikku hüsteeriat tegelikult ei tule,' ütles Tallink Grupi investorsuhete juht Marek Mägi. Tema sõnul on Soomest küll oodata maikuus suuremat reisijate arvu, kuid esimeste kuude järel olukord stabiliseerub. 'Mingit senist maailmakorraldust muutvat viinarallit ei tule. Avalik arvamus on juhtinud asja endaga tegelejad teatavale eksiteele, mis võib nii mõnelegi valusalt kätte maksta. On oht, et Eestis suurtele lootustele rajatud viinaralli järel võib saabuda hoopiski teatud majanduslik pohmell,' rääkis Mägi.

Tema sõnul on samas kõige olulisem muudatus Eesti laevanduse ajaloos tax free kaubandusest loobumine. 'Keskkond võib muutuda prognoosimatuks. Lühikeses perspektiivis reisijad kindlasti võidavad, sest konkurents hoiab marginaalid väga madalal, kuid pikemat tulevikku silmas pidades võib see hakata mõjutama teenuse kvaliteeti,' sõnas Mägi.

Tallink Grupp on piirkonna juhtivaid laevandusfirmasid. Ettevõtte on viimase poole aasta jooksul erinevate arendusprojektide kaudu loonud ligi 700 uut töökohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing