PM: Kallinev kütus võib Eestis algatada hinnasõja

18. mai 2004, 08:06

Eesti päästaks kütuse jätkuvast hinnatõusust vaid müüjate omavaheline konkurentsisõda, mille algatajateks võivad olla Neste ja Hydro Texaco.

Eile teatas Statoil oma hindade tõusust 20 sendi võrra. Sama otsuse langetas ka Olerex. Enimostetav autobensiin maksab alates eile pärastlõunast Statoili teenindusjaamades 11 krooni ja 60 senti. Neste ja Hydro Texaco kinnitasid seevastu, et hinnatõusuks esialgu põhjust ei ole, kirjutab Postimees.

«Meie oma hinda täna (esmaspäeval ? toim.) ei tõsta,» kinnitas Neste juht Indrek Kaju. «Teisipäevase käitumise kohta ei ole otsust veel langetatud.»

Statoili juhi Epp Kiviaia sõnul on tõenäoline, et hinnatõus jätkub ka lähinädalatel, kuigi on märke, mis viitavad selle võimalikule pidurdumisele. Viitab ta eelkõige OPECi võimalikule otsusele oma naftatootmist suurendada, mis mõjuks hinnatõusule pärssivalt. Hinnatõusu suhtes on juba oma rahulolematust väljendanud Ameerika Ühendriikide tarbijad, kes on traditsiooniliselt harjunud odava kütusega.

Eestis saab esialgu hinnatõusu pidurdada aga ainult müüjate omavaheline konkurentsivõitlus. Kiviaia kinnitusel toob Statoil oma hinna senisele tasemele tagas, kui teised tanklaketid lähipäevil oma hinnad muutumatuks jätavad. «Siis tuleb meil oma strateegia konkurentsi tõttu ajutiselt ringi vaadata,» lausus Kiviaed.

Kui tavaliselt ei ole tarbijad tema sõnul paarikümnesendise hinnatõusu tõttu oma harjumusi eriti muutnud, siis praegu tekkinud olukorra mõju inimeste kütuseostmisele on raske ennustada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing