SLÕL: Pass saab täiustatud kiibi

24. mai 2004, 08:29

Tõenäoliselt tuleb 2007. aastal ID-kaardile ja passi uus kiip, mis mahutab rohkem infot inimese kohta: elektronpilt, sõrmejälg või silmaiirise kujutis.

Paari aastaga muutuvad uutele väljaantavatele reisidokumentidele kohustuslikuks biomeetrilised andmed ehk siis täpsemad identifitseerimist võimaldavad andmed, kirjutab SL Õhtuleht.

Uue kiibi väljatöötamine ja juurutamine on seotud suurenenud turvanõuetega. Ka annab uus täiustatud kiip võimaluse lugeda andmeid distantsilt, ilma et peaks dokumenti mõnda masinasse panema.

Biomeetrilise kiibi puhul on kaalumisel kolm varianti. Esimene on inimese elektronpilt. Vajalik selleks, et saaks masinaga kontrollida, kas piiripunktist läbi minev inimene on sama kes kaardil. Teise variandina on arutlusel elektronsõrmejälg. Kolmas moodus oleks kiibile kanda silmaiirise kujutis. See oleks kolmest variandist kõige kallim ning kodakondsus- ja migratsiooniameti pressiesindaja Heikki Kirotari sõnul seega mõttetu.

Kiip on peidetud passilehtede sisse, nii et inimene ei märka seda.

«Praeguse prognoosi kohaselt ei hakata biomeetrilise kiibiga passe välja andma enne 2007. aasta sügist, kui Eesti pass saab vastavusse ELi nõuetega - on bordoopunaste kaante ja biomeetrilise kiibiga,» selgitab Kirotar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing