PM: Linnahall võib maksta Tallinnale miljardi

26. mai 2004, 08:01

Linnahalli kontserdisaali renoveerimine läheb Tallinnale maksma ligi miljard krooni, kui linnavalitsus laseb Manutendil selle renoveerida ja linnale rentida.

Eelmise nädala lõpus linnavalitsusse jõudnud Manutendi lõpp-pakkumine, mis on juba lepinguks vormistatud, näeb ette, et firma renoveerib ise linnahalli kontserdisaali osa ning rendib selle pärast linnale, kirjutas Postimees.

Rendileppe pikkuseks võiks olla 25 aastat ja kuumakseks kinnitamata andmetel 3,3 miljonit krooni. Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on kuumakse suurusjärk õige, kuid täpset summat ei soostunud ta ütlema.

Igal aastal tähendaks selline summa linnale 39,6 miljoni kroonist väljaminekut, veerandsaja aasta jooksul tuleks kokku maksta 990 miljonit krooni. Selle järel saaks linn kontserdisaali endale. Lihtsustatult öeldes võtaks linn Manutendilt laenu, mille intressiks oleks 7,4 protsenti aastas ehk mitu korda kallimalt, kui Tallinnal pankadest oleks võimalik raha saada. Aasta algul võttis Tallinn kassalaenu 2,75protsendise intressiga.

Manutendi juhi Märt Vooglaiu sõnul ei pruugi 25 aastat ja 3,3 miljonit krooni kuus siiski veel lõplik olla, sest läbirääkimistes linnaga võivad need numbrid muutuda. Hiljem läheks hall aga uuesti linna omandisse.

«Linnale oleks see kindlasti kasulik, sest siis saadakse enda kasutusse suur hoone ja maa-ala mere ääres, kus kogu infrastruktuur on korralikult välja arendatud,» rääkis Vooglaid. «Kui see aga läbi ei läheks, oleks kogu see ala ka kümne aasta pärast samasugune mahajäetud kant nagu praegu.»

Jäppineni sõnul on vara öelda, kas Manutendi pakkumine linnale sobib, kuid ta tunnistas, et ettepanek on kaalumist väärt. «Tegemist on juba tehingu notariaalse lepingu vormiga ning seetõttu läheb selle läbitöötamisega aega,» lausus abilinnapea.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing