Ükski suurem muusikastaar suvel Eestisse ei tule

27. mai 2004, 07:57

Sel suvel ei tule Eestisse ükski lähiümbruses viibiv muusikastaar, ainsateks suuremateks esinemisteks on mai lõpul Kraftwerk ja sügisel Sarah Brightman.

Lähikonnas tuuritavad arstistid nagu Cher, Paul McCartney, Phil Collins ja Metallica Eestisse ei tule. «Eestisse pole (suvel) staaridest kedagi tulemas,» kinnitas ka kontserdikorraldaja Peeter Rebane. Sama ütles Makarov Muusiku esindaja, kirjutas SL Õhtuleht.

Rebase sõnul on selleks kaks põhjust. Esiteks peab erakontserdikorraldaja mullu jaanuarist maksma pileti pealt varasema 5% asemel 18% käibemaksu, teiseks on superstaaride esinemistasu viimase kolme aastaga 2-4 korda kasvanud. Näiteks kui 1999 esines Metallica Eestis 250 000 dollari eest, siis tänavu tuleks neile maksta tervelt 1 000 000 (ehk ligi 13 miljonit krooni).

«Artistid nõuavad suuremat esinemistasu sellepärast, et plaadimüük väheneb igal aastal 9-10%, ja nii arvavadki nad, et raha tuleb teenida kontsertidega,» lausus Rebane, kelle sõnul oleks praegu näiteks Metallica siiatoomine lootusetu ettevõtmine ja kindel häving.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing