EPL: Toetus aitab vanu maju korda teha

28. mai 2004, 07:58

Arhitektuuri- või ajaloomälestistena kirjas olevate majade omanikud saavad riigi abiga vanad aknad restaureerida.

Muinsuskaitseameti järelevalveosakonna juhataja Riin Alatalu sõnul kipuvad inimesed liigagi kergekäeliselt vanu, mõningase restaureerimise järel täiesti töökindlaid aknaid uute vastu välja vahetama. ?Uus aken ei pruugi vanast sugugi parem ja kauakestvam olla. Lisaks pole mõtlematu vana asja äraviskamine ja uue tellimine kuigi keskkonnasõbralik,? lausus Alatalu Eesti Päevalehele.

Vanades ja tihti ka kultuuriväärtust edasi kandvates majades eelistavad inimesed ameti andmetel vanu aknaid renoveerimise asemel sageli pakettakendega asendada. Peamise põhjusena nimetavad muinsuskaitsjad asjaolu, et uusi mass- või seeriatoodanguna valmivaid aknaid pakutakse palju odavamalt.

?Restaureerimismeistri töö võib mõningatel juhtudel küll kallim olla, ent algupärased detailid muudavad maja üha hinnalisemaks,? lausus Alatalu.

Nüüd soovibki muinsuskaitseamet oma projektiga muuta majaomanike suhtumist. Alatalu sõnul tasandaks toetus veidi uute odavate akende paigaldamise ja vanade restaureerimise võimalikke hinnaerinevusi.

Tänavu on puitakende restaureerimise toetuste maksmiseks 100 000 krooni, millega on kavas korda teha 100 akent. Toetust saavad taotleda kõik mälestiste ja muinsuskaitsealadel asuvate hoonete omanikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing