PM: Justiitsminister ootab linnadelt grafitite kiirkustutamist

01. juuni 2004, 08:16

Justiitsminister Ken-Marti Vaher annab linnadele 24 tundi aega, et need laseksid isehakanud kunstnike grafitid ja roppused majaseintelt maha nühkida.

Grafitite kiirkustutamist soovitas justiitsminister Vaher kuriteoennetuse nõukogus möödunud nädalal sündinud avalduses, mis kutsus omavalitsusi üles vandaalide hävitustöö kiirele likvideerimisele, kirjutab Postimees.

Teisisõnu ütleb avaldus, et kui mõne majaseina peale on tekkinud grafiti, tuleks see sealt võimalikult kiiresti maha pesta. Sama põhimõtet soovitab minister kasutada ka näiteks lõhutud tänavalaternate parandamisel.

Eile kõigile linnadele ja valdadele välja saadetud kirjas pakkus Vaher, et väiksemad tööd võiks ära teha isegi 24 tunni jooksul. Koristus- ja parandustöödel soovitab ta kasutada töötuid, vabatahtlikke, suvel tööd soovivaid noori või siis kriminaalhooldusaluseid, keda on karistatud ühiskondlikult kasuliku tööga.

Vaher rääkis eile Postimehele, et samasugust praktikat on mujalgi maailmas kasutatud ning kogemused ja teadusuuringud on tõestanud korrarikkumiste otsest seost linnapildiga. Ehk kus on juba seinu soditud või tänavalaternaid lõhutud ning see koht ka nii jäetud, sinna tuleb vandaal tagasi.

Paljud linnajuhid aga kahtlevad juba praegu, kas ministri ideest asja saab, ning seda ennekõike kahel põhjusel. Esiteks ei usu nad, et iga töötu või huligaan grafiti mahanühkimise või remonditööga hakkama saaks, ning teiseks näevad nad probleemi selles, et suur osa soditud hooneid kuulub eraomanikele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing