Börsikommentaar: õige aeg osta Nokia aktsiaid

03. juuni 2004, 14:06

Kommentaari autor tegi eile pikaajalise investeeringu, ostes eile õhtul USA börsilt Nokia aktsiaid, mille soetamist tasub kaaluda ka lugejatel.

Kuigi Nokia aktsiatega käib suurem kauplemine Helsingi börsil sooritasin ostu hoopis USA turult. Põhjus on eelkõige madalamas tehingutasus, kuid üldiselt soovitan Nokia aktsiaid osta Helsingi börsilt. Samas kaubeldakse ka USAs Nokia aktsiatega väga aktiivselt, seega likviidsus on suur.

Nokia aktsiaid ostes tegin pikaajalise investeeringu, kuid pean märkima, et spekulandina on mul alati suur kiusatus väärtpaberid üsna varakult maha müüa. Näen maailma suurimas mobiiltelefonide tootjas suurt potentsiaali ja arvan, et aktsia hind on põhjendamatult madal. Arvatavasti on oodata suuremat liikumist peale teise kvartali tulemuste avaldamist. Siiski spekuleerivad mõned analüütikud, et enne tulemuste avaldamist võib Nokia anda kasumihoiatuse. Kuna ootused on väga madalad, siis on neid ka kerge ületada, seega näen peale II kvartali tulemuste avaldamist suuremat tõenäosust tõusuks kui languseks.

Kuigi Nokia aktsiatega kauplevad investorid üsna põhja lähedal, otsustasin siiski investeeringu teha, kuna ei näe enam suurt langusruumi. Varem soovitasin oodata tõsisemaid märke uue tõusu algusest. Nokia aktsia maksis kell kaks 11,04 eurot.

Euroopa börsid kauplesid täna miinuses. Langust juhtisid kiibitootjad, kartes suure konkurendi Inteli poolset käibeprognoosi alandamist täna hilisõhtul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing