Börsiülevaade: Eesti ?jah? tõstaks Eesti Telekomi aktsiat 8%

04. juuni 2004, 10:09

Eesti otsus võtta vastu TeliaSonera ülevõtmispakkumine tähendaks Eesti Telekomi aktsiale tõenõoliselt 8% tõusu.

Eile, mil Eesti Telekomi aktsia kaotas dividendiõiguse sulgus aktsia 102,95 kroonil. TeliaSonera 111,30 kroonist ülevõtmispakkumise hinnani on maad 8,1%.

Põhjus, miks Eesti Telekomi aktsia kaupleb tugevalt allpool pakkumishinda näitab, et investorid veavad üha enam kihla selle peale, et Eesti riik TeliaSonerale pakutud hinnaga aktsiaid maha ei müü ning pakkumine kukub läbi. Lisaks näitab see usu puudumist, et keegi Eesti Telekomi aktsiatele konkureeriva ülevõtmispakkumise teeb.

Pärast TeliaSonera pakkumise teatavakstegemist pole usk pakkumise nurjumisse veel nii suur kui praegu olnud. Kuni 7. maini kaubeldi aktsiatega koguni pealpool pakkumishinda. Märkimisväärselt (3,5%) allapoole pakkumishinda kukkus aktsia alles 14. mail, mil rahandusminister Taavi Veskimägi taaskinnitas, et Eesti riik jätkab Eesti Telekomis investorina.

Ülevõtmispakkumise läbiminemiseks vajab TeliaSonera vähemalt 85% aktsiaid.

Kui Eesti riik oma aktsiaid Skandinaavia telekomikontsernile maha müüks kasvaks viimase osalus ettevõttes 76,1%ni ning suureneks märkimisväärselt võimalus, et ka suuremad institutsionaalsed firmad pakkumise aktsepteeriksid.
Samas kaotas riik osaluse häid dividende ja pidevat tulu toovas ettevõttes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing